Biznes w biotechnologii

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Konsorcjum naukowo-przemysłowe: Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Jagiellońskie Centrum Innowacji Sp. z o.o.
Biznes w biotechnologii
Obszar nauk przyrodniczych
3 900 PLN, płatna w ratach semestralnych po 1 950 PLN
ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków
Fax
w dni powszednie od 8.30 do 15.00
polski, angielski (dla niektórych zajęć)
Kandydat powinien mieć dyplom ukończenia studiów przyrodniczych lub ekonomicznych (licencjat lub magisterium).
Lista rankingowa utworzona zostanie na podstawie kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia na studia będą odbywały się w systemie ERK (elektroniczna rekrutacja kandydatów).
od 15.06.2017 do 25.09.2017
Pierwsze zajęcia: 7 i 8 października 2017 r.

Studia o charakterze doskonalącym.

Studia przeznaczone są dla: absolwentów studiów przyrodniczych, ekonomicznych lub osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej, komercjalizacją nauki i/lub transferem technologii, zarządzaniem projektami badawczo-wdrożeniowymi.

Przedmiotem studiów będą zagadnienia transferu technologii z uczelni do gospodarki, komercjalizacji badań naukowych i prowadzenia działalności gospodarczej związanej z branżą life science, a w szczególności z biotechnologią.

Celem studiów będzie wykształcenie grupy menedżerów / naukowców przygotowanych do prowadzenia działalności gospodarczej zorientowanej na transfer technologii i komercjalizację badań naukowych, specjalistów z zarządzania projektami naukowymi o potencjale aplikacyjnym.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu w blokach weekendowych: soboty (9:20 - 18.00) i niedziele (9.00 - 14.00) przez cały rok akademicki
Aktualny plan zajęć
Umowa cywilno - prawna, odpis dyplomu, dwa zdjęcia.

1. (1a) Biotechnologia dla menedżerów - biotechnologia jako dziedzina biznesu - 14 godz.;

2. (1b) Ekonomia dla biotechnologów - ogólne zasady działania rynku - 14 godz.;

3. Innowacyjny biznes w life science - 28 godz.;

4. Transfer technologii w branży life science - 26 godz.;

5. Struktura przedsiębiorstwa innowacyjnego - 18 godz.;

6. Zarządzanie przedsiębiorstwem w branży life science - 27 godz.

7. Sprzedaż, marketing i komunikacja - 24 godz.;

8. Finansowanie innowacji w bio-biznesie, controling - 23 godz.;

9. Prawo w biznesie - 14 godz.;

10. Rozwój firmy - współpraca z otoczeniem biznesowym

Znajomość zagadnień związanych z zakładaniem i funkcjonowaniem firmy biotechnologicznej, zarządzeniem działem B+R, orientacja w prawnych podstawach działalności gospodarczej.
dr Tomasz Panz
Absolwent studiów podyplomowych będzie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach działających w obszarze biotechnologii i przemysłów pokrewnych, jednostkach zaplecza naukowo-badawczego przemysłu biotechnologicznego i przemysłów pokrewnych, laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych oraz jednostkach projektowych zajmujących się procesami biotechnologicznymi. Absolwentom zostaną wpojone nawyki ustawicznego kształcenia i rozwoju zawodowego, będą przygotowani do podejmowania działań ukierunkowanych na rozwój przedsiębiorczości.