Testowanie oprogramowania

12 664-6633
Poniedzialek - czwartek 10:00-14:00, wybrane soboty w trakcie zjazdów
Tytuł magistra lub licencjata

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rekrutacja przez ERK. Termin zgłoszeń: od 1 marca do 19 września 2017. Terminy wpisów (i składania dokumentów): od 25 do 27 września (dokładny harmonogram będzie dostępny w systemie ERK)

od 01.03.2017 do 19.09.2017
1 października 2017
Kierunek studiów powstał w efekcie ścisłej współpracy Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ z grupą doświadczonych praktyków zajmujących się zarządzeniem jakością w projektach software’owych oraz rekrutacją i edukacją testerów oprogramowania, analityków i menadżerów testów. Nasza propozycja skierowana jest do osób odpowiedzialnych za zapewnianie i kontrolę jakości systemów software’owych, pozostałych pracowników firm informatycznych oraz wszystkich rozważających wybór nowej ścieżki kariery związanej z profesjonalnym zapewnianiem jakości oprogramowania. Słuchacze poznają techniki i narzędzia stosowane w testach manualnych i automatycznych, ich wykorzystanie do testowania aplikacji desktopowych, webowych i mobilnych, nauczą się jak dokumentować efekty swojej pracy oraz jak zarządzać procesem testowym. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i w przeważającej części opierają się na ćwiczeniach praktycznych. Kadrę dydaktyczną stanowią praktycy z firm z branży IT z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze testowania i zapewniania jakości oprogramowania. Większość ćwiczeń i laboratoriów ma formę zajęć praktycznych w laboratoriach komputerowych.
Weekendy. Dokładne terminy ustalone będą po rozpoczęciu roku akademickiego, informacja będzie podana na stronie www. Godziny zajęć będą ustalane ze słuchaczami.
materiały do konwersatoriów i laboratoriów
Podanie ERK

Semestr zimowy:

• Podstawowe techniki i narzędzia testowania oprogramowania (20 konw + 20 lab), 210h pracy własnej

• Podstawy programowania w sieci Internet (20 lab), 180h pracy własnej

• Systemy baz danych (20 lab), 180h pracy własnej

• Wybrane elementy systemów operacyjnych (20 lab), 130h pracy własnej

Semestr letni:

• Techniki i narzędzia automatyzacji testowania oprogramowania (20 konw + 20 lab), 400h pracy własnej

• Zarządzanie i dokumentowanie procesu testowania (20 konw + 10 lab), 20h pracy własnej

• Praktyczne wprowadzenie do programowania (30 lab), 380h pracy własnej

WIEDZA